Co daje guarana?

Guarana we własnym składzie ma ksantyny

Guarana we własnym składzie ma ksantyny. Kwalifikuje się do nich kofeinę (jej ilość w guaranie jest podwójnie wyższa aniżeli w kawie oraz sięga od 4 do 8 procent), katechiny i procyjanidyny. Mają one oddziaływanie stymulujące oraz psychostymulujące. W medycynie stosuje się prawie wszelkie części guarany, jednak niewątpliwie najdoskonalsze wartości mają jej nasienia, z jakich przygotowuje się wyciągi. W sklepach oraz w aptekach spotyka się przeważnie suplementy diety z guaraną w postaci pigułek bądź proszku.

Czym naprawdę jest guarana?

Tu należałoby skorzystać z pomocy w formie jednego z pojęć owej rośliny – ciernioplątu. Mianowicie guarana jest pnączem, natomiast jej potoczna nazwa wychodzi od kwaśno-gorzkiego trunku przyrządzanego poprzez plemię Guarani – właśnie z nasion osmęty. Można stwierdzić, iż guarana dla ludzi dorzecza Amazonii – natomiast teraz już nie jedynie – jest zamiennikiem kawy, gdyż przejawia zbliżone wartości oraz ma ową samą treść – kofeinę. Jednakże w przeciwieństwie do własnego espresso guarana dostarcza chociaż 4 razy więcej owego alkaloidu purynowego.

Gdzie zakupić guaranę oraz jakie są ceny?

Guarana proszek i w pastylkach można z łatwością zakupić w aptekach, sklepach ze zdrową żywnością i w Internecie. Pigułki bądź tabletki z ilością guarany są dostępne w niemal każdej aptece. Można dobrać np. tabletki z guaraną. Guaranę w proszku można zakupić w aptekach oraz sklepach ze zdrową żywnością – zwłaszcza w formie 200-gramowych przesyłek, jakie kosztują blisko 20 złotych. Polecana codzienna ilość guarany sięga 100 mg. Należy pamiętać, iż jej podstawowy element stanowi kofeina, więc w wypadku jej nadużycia możliwe jest wystąpienie przedsięwzięć szkodliwych.

Guarana na odchudzanie

Popularność guarany zdecydowanie urosła, gdy okazało się iż ma wartości odchudzające. Po pierwsze, guarana powoduje rezultat termogeniczny, podczas jakiego tkanka tłuszczowa spala się niewątpliwie szybciej. Po drugie, artykuły z guaraną oddziałują na utrzymanie odpowiedniego nastawienia oraz nastroju, co umożliwia zatrzymać chęć do sięgnięcia po słodkie przysmaki lub zakąski. Więc włączenie guarany do normalnej diety może wesprzeć mechanizm zrzucania niepotrzebnych kilogramów.

Guarana na kłopoty z seksem


Kofeina zamknięta w guaranie może zminimalizować zagrożenie kłopotów z seksem. Dowiedli owego m.in. badacze z Uniwersytetu w Teksasie. Z ich doświadczeń wynika, iż panowie, jacy jedzą dziennie od 85 do 170 mg kofeiny (tj. 1-2 filiżanki kawy), są o 42 proc. mniej narażeni na zagrożenie wystąpienia schorzeń erekcji aniżeli panowie, jacy dziennie stosują tylko 0-7 mg kofeiny.

Background obraz autorstwa topntp26 - www.freepik.com